O nás

Ahoj. Jsme Martina a Jaro. Slovenka a Čech, kteří v roce 2016 nezávisle na sobě odletěli na opačnou stranu zeměkoule, aby se na slunné Floridě potkali a zamilovali.Od té doby jsme spolu žili na třech kontinentech, makali v golfovém klubu na West Palm Beach,naběhali 25 000 kroků denně v baru v Jižní Karolíně a potili se za sporákem na horské chatě v Alpách. Byla to jízda.

Protože jsme ale nadšenci do přírody a férový přístup k planetě nám není jedno, vymysleli jsme si vlastní projekt, kterým žijeme doteď. 

Všechno to začalo na Bali. V září 2017 jsme tam přičichli k lokální ruční výrobě z kokosu. Od začátku nám to dávalo velký smysl. Zjistili jsme, že miliony kokosových skořápek jsou každoročně spáleny a proměněny v odpad, protože pro kokosový průmysl nejsou nijak zajímavé. Rozhodli jsme se těmto skořápkám vdechnout nový život v podobě ECO-friendly kokosových misek. Našli jsme si tamního dodavatele s malým rodinným podnikem, dali hlavy dohromady a dovoz tohoto tropického zázraku mohl začít! 

Kokosové misky se dočkaly takové obliby, že jsme neměli na výběr a museli přihodit i pár příborů - jak jinak než taky z kokosu. Ty nám tenkrát poskytl dodavatel ve Vietnamu, se kterým spolupracujeme dodnes. Díky němu jsme mohli rozšířit naši nabídku i o designové misky s krásnou mozaikou uvnitř. ​

Pak přišel na řadu i náš dlouho vysnívaný Blog. Snažíme se ho plnit inspirací v podobě zdravých receptů, které chutnají nejlíp jak jinak než z našich misek. Ale fakt! Dej nám vědět, jestli jsme potěšili tvoje chuťové pohárky.

Od založení našeho eshopu se už mnohé změnilo, jedno ale zůstává - zKokosu je náš projekt, který od začátku tvoříme s dětským nadšením. Děkujeme, že nám pomáháš šířit tohle malé kokosové poselství dál. Naplňuje nás to hřejivým pocitem, že co děláme, má smysl.

 

S LÁSKOU PRO VÁS

Náš eshop se přirozeně stal místem sdílení i ostatních značek a šikovných lidí. Značek, se kterými souzníme, jsou nám sympatické a mají stejné hodnoty jako my - vytváří udržitelné a etické produkty s láskou a respektem k přírodě a zvířatům. Jejich produkty milujeme a sami používáme, proto by byl hřích jejich poslání nešířit dál. Tady je ochutnávka toho, co u nás najdeš:

 

DŮLEŽITÉ PILÍŘE

  •  přírodní výrobky místo plastu
  •  podpora lokálních výrobců a farmářů ve Vietnamu
  •  recyklace místo spalování a vyhazování
  •  poctivá ruční práce dělaná s láskou namísto hromadné pásové výroby
  •  zvýšení povědomí o současné ekologické situaci

 

NAŠE MISE

Jsme si vědomi, že ze dne na den není možné stát se člověkem, který žije heslem „zero-waste“, zanevře na fast fashion, zrecykluje, co mu pod ruku přijde a všechen plast „pustí nadobro k vodě“. Žijeme ale v krásné době informovanosti. Máme právo rozhodovat každý sám za sebe a vybrat si způsob, jakým se budeme chovat k naši Zemi a okolí.

My dva se malými a jednoduchými krůčky snažíme posouvat směrem k pozitivní změně. Alfou a omegou je pro nás postoj jednotlivce k planetě, udržitelnosti a environmentální situaci. Všichni můžeme něco změnit. Zkusme nebýt lhostejní a tvářit se, že se nás to netýká. Způsobů, jak vzít budoucnost naší křehké planety do svých rukou, je mnoho. Neváhejme je proto aplikovat do svého života ❤

 

 

_DSC3291-13