Eko domácnost

1 x kompostovatelná houbička na nádobí

1 x sáček z biobavlny na výrobu rostlinného mléka

1 x kartáč na úklid z kokosového vlákna

1 x dřevěný kartáč na nádobí s vyměnitelnou hlavicí

Můžeme doručit do:
25.11.2019
Skladem
355 Kč
eko domacnost
Novinka Tip

Kompostovatelná houbička na nádobí

Kompostovatelná houbička na nádobí Vám vydrží 4-5 měsíců a poté ji můžete nastříhat na malé kousky a vhodit do kompostu.

 

Můžete ji prát, ideálně v ekologických prášcích.

Je vyrobena z juty a bio bavlny. Je příjemná v ruce a hezky myje.

 

Materiál: juta, biobavlna 

Velikost: okolo 12x8 cm

 

Po použití houbičku obláchněte a řádně vyždímejte. Skladujte na čistém a suchém místě. Ideální je mít dvě a po týdnu střídat.

Dávejte pozor na ostré předměty, jinak používejte dle zvyklostí.

-lze prát do 60 stupňů

-lze sušit vyvěšením a v sušičce

-lze žehlit na střední stupeň

-nelze bělit

-nelze chemicky čistit

VYROBENO V ČR.

 

Co se kompostovat dá, ale nehodí se to do malých kompostérů vevnitř či v bedně. Vhodné pro venkovní komposty či bioodpad:

  • Staré látky, hadry – pouze z čistě přírodních vláken (len, bavlna, konopí, sisál, juta apod.), je lepší je roztrhat nebo rozstříhat na menší kusy

Sáček z biobavlny na výrobu rostlinného mléka

Sáček z jemného bavlněného plátna v v natural barvě na výrobu mléka z ořechů, semen či obilovin, na výrobu sýrů nebo zeleninových šťáv. Kulaté rohy umožní snadné odstranění pevných zbytků a čistění. Biobavlna je schválená na použití pro potraviny.

Kartáč na úklid z kokosového vlákna

Zbavte se umělých produktů v kuchyni a používejte přírodní alternativy. Kartáč z kokosových vláken je drsný ke špíně a přesto šetrný k povrchům. Skvěle poslouží jako drátěnka, ale jeho použití je mnohem univerzálnější. Hodí se i pro úklid koupelny a kuchyně, takže se rozhodně nemusíte bát, že by byl doma nazbyt. Kartáč je vhodný na mytí různých povrchů - nádobí, venkovní grily, nábytek, dlaždice. 

Je to zkrátka perfektní pomocník do na úklid, který nahradí umělohmotné kartáče a drátěnky. Kartáč z kokosového vlákna na sebe neváže nečistoty a je odolný vůči bakteriím a zápachu.

Pár slov o kokosovém vláknu

Kokosové vlákno je získáváno z obalu nedozrálých plodů kokosové palmy, tedy kokosových ořechů. Jedná se tedy o 100% přírodní a rozložitelný materiál, navíc přirozeně antibakteriální.

Abychom získali dostatečně kvalitní a dlouhá vlákna, které dosahují délky až 30 cm, kůra plodů se několik měsíců máčí ve slané mořské vodě, čímž se svazky vláken uvolní od pektinového obalu. Tyto svazky se pak dále rozvlákní na jednotlivá vlákna, která se využívají v textilním a čalounickém průmyslu.

Charakteristickým znakem kokosového vlákna je jeho drsnost, je podstatně hrubší než vlákno bavlněné. Přestože je vlákno duté (obsahuje asi 65 % vzduchu), je nejpevnější ze všech celulózových vláken a velmi odolné proti mechanickému namáhání.

Využívá se nejen na výrobu kartáčů, ale také na netextilní výrobky jako jsou výplně k čalounění sedadel a nábytku nebo izolace. Zpracovává se rovněž na příze k výrobě tkanin, lan, provazů nebo vázaných koberců.

 

PARAMETRY:

Rozměry: 15,5 x 10cm

Materiál: Kokosová vlákna

Země původu: Srí Lanka

 

Casa Organica Dřevěný kartáč na nádobí s vyměnitelnou hlavicí

sou připalené hrnce a pánve vaší noční můrou? Máte od nikdy nekončících hor špinavého nádobí vysušené ruce? Hlavu vzhůru, Casa Organica nejspíš přišla na řešení patálií spojených s mytím nádobí. Je jím tento dřevěný kartáč s vyměnitelnou hlavicí a propracovaným tvarem, který usnadňuje mytí. Dotek dřevěné rukojeti je velmi příjemný a zcela určitě si ho oblíbíte.

Štětinky kartáče jsou rostlinného původu, a to z vláken agáve tampico. Pozadu nezůstává ani tělo kartáče. Certifikát FSC zaručuje, že dřevo pochází z lesa, který je obhospodařován ekologicky šetrně, sociálně prospěšně a ekonomicky životaschopně. Aby vám kartáč dlouho vydržel, uchovávejte ho na suchém místě.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: