JAK UDĚLAT KAŠI Z QUINOY S KARAMELIZOVANÝM JABLKEM?

KAŠE Z QUINOY S KARAMELIZOVANÝM JABLKEM

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ 

Tento recept na quinoa kaši s karamelizovanými jablky a karamelovým jogurtem je snadný na přípravu a přináší bohatou paletu chutí a textur. Quinoa je skvělým zdrojem bílkovin, vlákniny a minerálů, zatímco karamelizovaná jablka přináší sladkou chuť a křupavou texturu. Karamelový jogurt a sirup přidávají kakaovou a karamelovou sladkost, zatímco pekanové ořechy a čokoláda dodávají kaši oříškovou a bohatou chuť.

⭐️Suroviny na kaši:

*100g quinoa 

*150ml mandlového mléka

*150ml vody

 

⭐️Na dozdobení:

*jablíčko na kostičky pokrájené, zkaramelizované na lžičce medu

*karamelový sojový jogurt 

*pekanové ořechy 

*karamelový čekanový sirup 

*bazalkové lístky

*čokoláda

Začněte přípravou quinoa kaše. Quinoa opláchněte pod tekoucí vodou a dejte do hrnce s 150 ml vody a 150 ml mandlového mléka. Přiveďte k varu a nechte vařit na mírném ohni po dobu asi 15 minut, dokud quinoa není měkká a tekutina se nevstřebá. Můžete přidat špetku soli pro dochucení.

Mezitím nakrájejte jablko na kostičky a dejte do pánve s medem. Karamelizujte jablka na středním ohni po dobu 5-7 minut, dokud nejsou měkká a zlatavá.

Na ozdobení kaše přidejte karamelový jogurt a posypte ořechy a bazalkovými lístky. Pokapejte každou porci karamelovým čekanovým sirupem a ozdobte čokoládovými stroužky.

Tento recept je vhodný pro snídani, oběd nebo večeři a může být snadno přizpůsoben vašim preferencím a potřebám. Můžete například vyměnit mandlové mléko za jiný druh rostlinného mléka, použít jiný druh ovoce nebo přidat další ingredience, jako jsou semínka nebo sušené ovoce. Quinoa kaše s karamelizovanými jablky a karamelovým jogurtem je výbornou alternativou klasické ovesné kaše a jistě potěší vaše chuťové buňky. Dobrou chuť!

Zpět do obchodu