MATCHA-VANILKOVÁ OVESNÁ KAŠE

MATCHA-VANILKOVÁ OVESNÁ KAŠE

Matcha je zelený čaj, který je ideální v případě, když potřebujeme pořádně nabudit. Obsahuje totiž kofein, který se ale na rozdíl od kávy uvolňuje mnohem pomaleji, a tak poskytuje déletrvající energii. To zajišťují tzv. taniny, na které se kofein váže a které tělo vstřebá až během trávení. Mimo to matcha obsahuje nejvyšší známý obsah antioxidantů, takže ti nejen zvýší výkon, ale přispívá i k lepšímu zdraví! 

Samozřejmě, matcha zelený čaj může mít pro někoho trochu trpčí chuť. My na to jdem ale chytře! V kombinaci s kokosem a vanilkou vytvoří sladkou neodolatelnou chuť a navíc kaši obarví na zeleno ♥️


6 matcha vanilka oatz

Budeme potřebovat: 

  • 1 hrnek instantních ovesných vloček
  • 1 dávka matcha čaje (2 g prášku)
  • 1 hrnek kokosového mléka
  • 1 odměrka vanilkového proteinu
  • Vanilkový extrakt
  • Oblíbené ovoce, mandlové máslo, kokosové plátky

Do kokosové misky si dáme suché ingredience – vločky, matcha čaj a protein – a pořádně promícháme. V odměrce si odměříme mléko, do kterého přidáme pár kapek vanilkového extraktu. Následně tekutinu přidáme do misky k vločkám, zamícháme dohromady a necháme 2 minuty odstát. Hladina mléka by měla mírně přesahovat vločky, po chvilce vločky mléko vsáknou. Podle libosti pak můžeme mléko dolít – záleží, jakou konzistenci kaše preferuješ. 

Nakonec kaši dozdobíme čerstvým ovocem a mandlovým máslem, posypeme kokosem a máme hotovo. Servírovat ji pak můžete s naší kokosovou lžičkou. Dobrou chuť!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení